NUsport.nl in een nieuw flexibel jasje

Sinds vandaag is de vernieuwde website van NUsport.nl live. De site is volledig responsive, wat betekent dat het design zich automatisch aanpast aan het apparaat (PC, tablet of smartphone). De site richt zich verder op de live sportbeleving en het scoreboard is flink op de schop genomen. Tijd voor een kijkje achter de schermen en productmanager Jorik Dopmeijer licht de belangrijkste vernieuwingen toe.

Op het eerste gezicht lijkt er weinig veranderd
De vernieuwingen hebben voornamelijk achter de schermen plaatsgevonden. De website is volledig responsive waardoor de site zich automatisch aanpast aan het schermfortmaat (pc/laptop of smartphone). Alle content wordt optimaal in beeld gebracht en dat zorgt voor een betere ervaring bij de gebruikers en biedt voordelen voor adverteerders. Campagnes worden geoptimaliseerd per scherm.

PC - Laptop

Tablet

Smartphone


 

Vijf minuten later is het oud nieuws
Live verslag uitbrengen wordt in het snelle mobiele tijdperk steeds belangrijker. Het vernieuwde scoreboard brengt in één oogopslag de laatste ontwikkelingen rond voetbal- en andere sportwedstrijden. Het wedstrijdverloop wordt in beeld gebracht door een timeline met de belangrijkste nieuwtjes als doelpuntenmakers, opstellingen, wissels en uitgedeelde kaarten. De data voor het scoreboard worden geleverd door Infostrada Sports en in 2014 verder uitgebreid met de sporten schaatsen en wielrennen.

NUsport.nl verwelkomt maandelijks 3 miljoen sportliefhebbers en is daarmee, naar eigen zeggen, de grootste sportnieuwswebsite van Nederland. Jorik Dopmeijer, productmanager bij Sanoma Media over de vernieuwde website.

Hoe is de nieuwe website tot stand gekomen?
“We hanteren met NU.nl en NUsport.nl de mobile first-strategie, mobiel is bij ons dan ook groter dan desktop. De website bestaat al enige tijd en was toe aan vernieuwing. Voorheen brachten we veel content in de vorm van voorbeschouwing, nabeschouwing en achtergronden, met de komst van het nieuwe scoreboard en de responsive website willen we meer op het NU focussen.”

Wat zijn de vernieuwingen?
“Tijdens de wedstrijden is er een live omgeving met alle tussenstanden, uitslagen, rangen en standen. Het vernieuwde scoreboard is opgebouwd vanuit de mobiele gedachte en redacteuren kunnen nu gemakkelijk de koppeling maken tussen uitslagen en nieuwsberichten. Zo kunnen de bezoekers later de wedstrijd nog eens terugkijken."

Betekent dit het einde van de apps?
“Nee, we gaan nu verder met het ontwikkelen van de Android en iOS-app waarbij het responsive design de basis zal zijn voor de nieuwe apps. Zo is er geen onderscheid en ben je als bezoeker altijd in dezelfde omgeving. Apps bieden uiteindelijk de meest optimale ervaring maar met de nieuwe responsive website komen we daar heel dicht bij.”

Wat staat er in de toekomst op het programma?
“De komende maanden gaan we het systeem doorontwikkelen en uitbouwen naar andere sporten. Begin 2014 komt er een scoreboard voor Sotsji en later ook voor wielrennen. Verder bekijken de opties om de live-omgeving te personaliseren.”

Lees ook
NUsport expertimenteert met betaalde tussencontent

Lance Armstrong reageert met tweet op NUsport