Coca Cola heeft in samenwerking met Havas Sports & Entertainment onderzoek gedaan naar de Europese sportfans om te kijken in welke mate en hoe het EK en de Olympische Spelen worden gevolgd. Opvallend gegeven daarbij is dat 65 procent aangeeft dat de economische crisis geen effect zal hebben op hun bestedingen gerelateerd aan het evenement. Bij het EK ligt dit iets lager, namelijk 63 procent. De Spanjaarden zijn in beide gevallen het meest somber (46 procent) en de Duitsers het meest positief (79 procent). De Duitsers zijn ook het meest positief ingesteld, 78 procent gelooft dat de Spelen een positieve werking zal hebben op hun gemoedstoestand. De Spanjaarden scoren wederom het laagst met 61 procent. En toch kan slechts 38 procent (!) van de Duitsers niet wachten tot de Spelen beginnen, in Engeland is dit getal veel hoger, 74 procent kan niet wachten tot de Spelen beginnen. Er is ook onderzoek gedaan naar het meest gebruikte medium om het EK en de Spelen te volgen.
TV is met 86 procent veruit het meest gebruikte medium voor Print (47 procent) en Internet (36 procent). Op de vier plaats komt Radio (ook met 36 procent) en Social Media met 19 procent.
De wedstrijden worden voornamelijk (51 procent) vanuit huis gevolgd, maar dan in 1/3 van de gevallen wel met vrienden. 31 procent volgt de wedstrijden met vanaf de barkruk. Toch maken weinige tijd vrij om de evenementen te volgen. Minder dan 1/5 van de onvraagde vertrekt eerder van werk, en minder dan een 1/10 neemt een vrije dag op.
Tot slot het effect op de aankoop van eten en drinken. 1 op de 5 Europeanen denkt meer te eten tijdens de Spelen, waarvan 17 procent meer voedsel, 14 procent meer ten en drinken en 8 procent meer merchandise.
Alle uitkomsten zijn terug te vinden in de onderstaande infographic of hier te downloaden. (PDF)