Nog maar paar een weken en dan gaan volgens velen de eerste sociale Spelen (of Social Games) van start. Er bestaat geen twijfel over dat Facebook, Twitter en Youtube komende maand een ontzettend belangrijke rol gaan spelen in de uitwisseling van informatie en het delen van ervaringen. Mashable onderzocht een aantal oorzaken waarom dit de eerste echte sociale Spelen worden, zo is het aantal Facebook gebruikers de afgelopen vier jaar ver negenvoudigd(!) maar er is meer.
Internet
Vier jaar geleden, in 2008, hadden 1.5 miljard mensen toegang tot het internet, dat was 23% van de totale bevolking. Inmiddels is dit aantal opgelopen tot 2.3 miljard, wat een derde van de bevolking vertegenwoordigd.
Facebook
In augustus van 2008 verwelkomende een leidinggevende (en later drijvende kracht achter Path) Dave Morin in een tweet het 100 miljoenste lid op Facebook. Hiermee streefde ze in sneltreinvaart MySpace voorbij. Vandaag de dag heeft Facebook meer dan 900 miljoen leden en met een eigen pagina voor iedere sport is de impact enorm.
Extra: Sport is de meest gedeelde plek op Facebook wereldwijd
Twitter
2008 was voor Twitter een jaar van enorme groei, aan het einde van het jaar telde ze 6 miljoen registreerde gebruikers die gezamenlijk ongeveer 300.000 tweets per dag verstuurde. Twitter is in zijn vluchtige vorm de basis voor vele geruchten, schandalen, bekendmakingen en kijkjes achter de schermen. Vandaag de dag heeft Twitter meer dan 500 miljoen gebruikers die gezamenlijk elke dag 400 miljoen tweets versturen. De finale van Wimbledon kreeg 9100 tweets per minuut, de EK finale meer dan 51.000 per seconde(!).
Extra: Nederland ontzichtbaar op Twitter tijdens het EK
Youtube
Tegen het einde van 2008 werd er elke minuut 10 uur aan video geupload naar Youtube en was daarmee het toegangspunt tot digitale content. Destijds rol Youtube net de advertenties uit en de mogelijkheid om video's in 720p in HD te bekijken. Inmiddels krijgt het verdienmodel van Youtube steeds meer vorm. Bedrijven (en dus ook sportorganisaties) kunnen complete domein afgekopen en in eigen stijl overnemen. Inmiddels verwelkomt Youtube rond de 800 miljoen unieke bezoekers per maand die gezamenlijk meer dan 3 miljard uur aan video's kijken en elke minuut 72 uur aan nieuw beeldmateriaal uploaden. Er wordt elke dag meer dan 500 jaar aan video's gekeken op Facebook en meer dan 700 youtube video's worden er elke minuut gedeeld op Twitter.
Extra: Hoe Youtube de sportwereld steeds meer in zijn macht krijgt
Bron: Mashable