‘According to the great and the good of London’s digital sport scene, the number of ‘Likes’ a brand has is not a metric that is important for any other purpose other than helping the social media manager’s ego.’
Wanneer ik bovenstaande bewering op Yachtracing.biz lees zet me dat als freelance community manager aan het denken. Het aantal likes op de Delta Lloyd Zeilen Facebook pagina is afgelopen week de 9000 gepasseerd. Het doel is om voor de Spelen de 10.000 fans te halen. Zonder doel scoor je niet. Maar of dat nou echt mijn ego boost?
Ontzet over advertentiebudget
Een stijging in het aantal likes zie je vaak wanneer de community wordt gevoed met een real life event zoals de Delta Lloyd Sounds of zeilers die goud winnen op het WK in Perth. De actie waarbij fans een oranje Delta Lloyd Sailing polo konden winnen door het juist voorspellen van uitslagen op het EK was ook een succes. Maar uiteindelijk levert bij veel communities het advertentiebudget de meeste likes op. Ik weet nog dat ik in het begin vol ongeloof was over deze ontdekking.
Dé grote uitdaging; engagement Adverteren is likes verzamelen, meer niet. De kunst is om deze fans vast te houden en ze het te binden aan je community. Daar ligt ook mijn grote uitdaging! Als je tienduizend fans hebt op Facebook maar niemand reageert of ‘vindt iets leuk’ valt er weinig te egoboosten. Om deze reden startte Yachtracing.biz de update van de update van de Facebook Sailing Brand Chart deze maand met de top10 engagement.
Facebook Chart op Yachtracing.biz
In januari 2011 is Yachtracing.biz begonnen om merken, organisaties en teams in de zeilwereld te monitoren om te kijken hoe zij Facebook inzetten om met hun fans/publiek te praten. Sinds maart monitoren ze bij Yachtracing.biz ook de Delta Lloyd Zeilen Facebook pagina.
Meest socially savvy Olympic Sailing Team
Delta Lloyd zeilen viel vanaf het begin meteen op met een groter aantal likes dan het olympische zeilteam van het gastland Engeland. In de update van vorige maand werd het Delta Lloyd Zeilteam het meest socially savvy Olympic Sailing Team genoemd. Delta Lloyd staat met 8,03% engagement niet in de top10. Nog niet.