New York Red Bulls omarmt fans in rugnummers

New York Red Bulls voorziet haar seizoenkaarthouders van een verrassing. Op 31 juli speelt de Major League Soccer club een oefenwedstrijd tegen Tottenham Hotspur in haar nieuwe wedstrijdshirt, helaas is deze van te voren nog niet te koop voor de fans. Toch zullen sommige namen schitteren in de rugnummers.

Bij het aanvragen van een seizoenkaart konden de supporters zich aanmelden voor dit initiatief. NY Red Bulls heeft ongeveer 7.000 seizoenkaarthouders waarvan 600 namen vernoemd worden in het rugnummer, inclusief dat van wereldster Thierry Henry.

“Deze unieke integratie is onze manier om de fans te bedanken en dat we samen één team vormen”, legt Chris Heck, teampresident van de huidige nummer één in de Amerikaanse East Conference, uit. Fans die deelnemen komen tevens in aanmerking voor een gesigneerd, gedragen wedstrijdshirt. Daarnaast zal een willekeurig geselecteerde groep van houders deelnemen aan de ceremonies voorafgaand en na afloop van het duel.

Julie Leone, die vanaf de start in 1996 als MetroStars elk jaar drie seizoenkaarten afneemt, waardeert het warme initiatief van haar favoriete club. “Het is een leuke manier om hulde te brengen aan de abonnees. De MLS is hier vrij goed mee, in vergelijking met de Major League Baseball waar ze zulke grote fanbases hebben.”

De fans kunnen hun naam in de rugnummer zoeken op de speciaal daarvoor aangemaakte pagina op de website.

In Europa kwam men al eerder in aanraking met dit soort fan engagement initiatieven. Parma heeft komend seizoen de namen van haar seizoenkaarthouders verwerkt in het shirt, bij Sevilla konden de fans een kleine foto van zichzelf op de achterzijde van het shirt (in het cijfer) laten plaatsen en in Nederland was Fortuna Sittard de voorloper. Daar konden fans voor €75,- (inclusief shirt) hun eigen naam op het shirt plaatsen.