De gesponsorde marathon foto: win-win-win

De marathonfoto is al sinds jaar en dag een belangrijk onderdeel van hardloopevenementen. Lopers trainen maanden voor een marathon en vinden het geweldig om hét succes-moment vast te leggen. Het businessmodel was altijd gericht op verkoop van geprinte foto's maar dat is in de huidige tijd van smartphones en digitale camera's een uitdaging. De gesponsorde marathon foto vult die behoefte, is ontzettend populair en ontwikkelt zich door.

Het moment en gedachte achter de foto is namelijk nog niet verdwenen. Deelnemers delen het succes nog steeds even graag, niet in hard-copy maar online en via social media. Gesponsorde marathonfoto's bieden kansen voor evenementen om (nieuwe) partners aan zich te binden, voor sponsoren om in the-head-of-the-moment zichtbaar te zijn en natuurlijk voor sporters om een professionele foto in bezit te krijgen.

Wat is een foto nog waard als je deze niet kan delen via social media? De selfies bij start en finish vliegen over Facebook en Twitter maar zijn niet altijd van goede kwaliteit. Bij de marathon van Rotterdam had ABN AMRO ook naast de finish een speciale stand waar bezoekers (zonder deel te nemen) toch een foto-finish konden laten maken. Op de top van de Cauberg word je aankomend weekend tijdens de Toerversie van de Amstel Gold Race automatisch gefotografeerd. Eeuwige roem staat door een koppeling direct op Facebook en vrienden kunnen daar weer op reageren.

Lees ook: verboden om selfies te maken tijdens de marathon

De gedachte en het businessmodel van een geprinte foto is achterhaald en maakt plaats voor de gesponsorde marathonfoto die dagen later niet in de kast verdwijnt maar op social media in de spotlights staat. Alle evenementen en sponsoren wereldwijd (Samsung, Gilette, adidas, Nike, Vodafone) experimenteren met de gesponsorde foto. Het is nu zaak om op te vallen. Wat maakt jouw marathon finish speciaal? Leg bijvoorbeeld meerdere (en speciale!) momenten vast en maak collage of vermeld (net als bij Nike+ Running app) de route en het aantal kilometers. Sponsors kunnen er een campagne aan koppelen. De komende maanden staan er veel evenementen op de planning houd de timeline in de gaten!

Afbeelding: (CC) BBFT