Giggs en Neville gaan gethematiseerde voetbalhotels en -restaurants starten

Manchester United-middenvelder Ryan Giggs en voormalig Mancunian Gary Neville hebben hun plannen toegelicht voor het starten van voetbal-branded hotels en cafés. Het nieuwe bedrijf GG Hospitality wil fans de mogelijkheid geven om met voetbal te slapen, drinken én eten. Beide voetballers richten zich hierbij niet enkel op het Verenigd Koninkrijk, maar hebben ook de ambities om de zeeën te oversteken en in diverse 'voetbalgekke steden' te gaan zitten. Zal er over tien jaar een eerste voetbalhotel naast de Amsterdam Arena of het Jan Breydelstadion in Brugge geopend worden? 

Het nieuwe bedrijf zal gemanaged worden door managing director Stuart Procter. "Het idee komt in eerste instantie van Gary Neville", laat Procter weten. "Vanuit zijn initiële gedachten hebben we als team aan dit creatieve en innovatieve concept gewerkt." Giggs en Neville zijn hierbij niet enkel als aandeelhouders betrokken, maar hebben tevens een grote rol gespeeld bij de invulling. "We zijn betrokken geweest bij élk detail van het plan. We verbleven als voetballer in heel wat hotels en kregen daarbij vaak het gevoel dat we het beter konden doen", aldus Ryan Giggs. En zo lijkt een nieuwe (gethematiseerde) hotelketen geboren te zijn. 

Café Football

Het project wordt afgetrapt met de lancering van 'Café Football', welke in november geopend zal worden vlak naast het Olympische stadion in Londen. Café Football moet een niet al te dure en informele restaurant worden, ondanks Michael Wignall (chefkok van een Michelin-sterren restaurant) zich over de menukaart gaat buigen. Daarnaast zijn er achter de schermen nog twee Singaporese investeerders (Ho Kiam Kheong en Andy Yun) betrokken, welke ervaring hebben opgedaan met Manchester United Food and Beverage - een branded Manchester United restaurantketen in Azië.

Manchester United restaurant (Manchester United Food and Beverage).

"Voetbal is het meest besproken onderwerp wereldwijd", laat Procter weten. "Het brengt mensen bij elkaar, hetgeen we met Cafe Football ook willen gaan realiseren." De restaurants (en hotels) zullen hierbij niet volhangen met voetbalshirts: "Het restaurant zal een complete draai rondom het voetballen krijgen - van het eten en drinken tot voetbaluniformen van serveersters en specifieke design." Als voorproefje valt op de website te lezen dat er onder andere dugout-stoelen geplaatst zullen worden.

Hotel Football

Het eerste 'Hotel Football' wordt naast het Old Trafford-stadion gebouwd in Manchester. De kosten voor dit eerste hotel worden op ongeveer 20 miljoen pond geraamd. Ondanks de sterke connecties met Manchester United, zullen de hotels een clubneutrale uitstraling krijgen. Daarnaast zal het eerste voetbalhotel in Manchester plaats gaan bieden aan ongeveer 139 bedden en op het dak voorzien worden van een voetbalveld. Wie een kamer wil huren zal een aardig bedrag moeten inleggen: de kosten komen waarschijnlijk tussen de 80 (€92) en 135 pond (€156) per nacht te liggen. 

Uitbreiding naar België en Nederland?

Voorlopig wordt er gestart met één restaurant in Londen en één hotel in Manchester. Op een langere termijn zijn er echter ook de ambities om uit te breiden naar andere voetbalsteden zoals Liverpool en Birmingham. Daarnaast wordt er gedacht aan het starten van hotels- en restaurants buiten het Verenigd Koninkrijk, waarbij Azië en de Verenigde Arabische Emiraten mogelijk de eerste nieuwe markten zullen worden. Een uitbreiding naar België en/of Nederland lijkt daarom voorlopig nog niet aan de orde te zijn.... tenzij het concept zich uiteraard binnen no-time uitmondt tot een ware goudmijn. 

Bronnen: Daily Mail & Bighospitality