In het bedrijfsleven sporten we liever alleen dan in teamverband. Uit onderzoek van Sport & Zaken blijkt dat 51 procent van de medewerkers een individuele sport verkiest boven een teamsport waarbij de top 5 van meest populaire bedrijfssporten bestaat uit: fitness (51%), hardlopen (22%), zwemmen (19%), fietsen en volleybal (17%) en wandelen (14%). Toch beweegt slechts één op de drie Nederlanders met een zittend beroep voldoende. De kansen liggen voor het oprapen!
Inzicht en overzicht
Vergeet de ouderwetse stappenteller en verwelkom de nieuwe generatie draagbare technologie. De markt wordt overspoeld met modieuze activiteitenmeters waaronder Nike Fuelband (binnenkort toe aan versie twee) en Shine (de eerste elegante activiteitenmeter die komende maand naar Europa komt). Individueel of in teamverband, fitness, hardlopen of zwemmen alles wordt bijgehouden en met een druk op de knop inzichtelijk gemaakt.

Motivatie
Wie actief is presteert beter en steeds meer bedrijven realiseren zich dat ze een positieve bijdrage kunnen leveren door het personeel te stimuleren om te gaan sporten zo verduidelijkt Eric van der Veen bij Sport & Zaken verantwoordelijk voor de organisatie van sportprogramma's bij bedrijven. Het belangrijkste motief voor medewerkers om te gaan sporten is het verbeteren van de lichamelijke conditie (68%), het reduceren van stress, of mentale ontspanning (48%) en de algemene gezondheid (38%). De keuze voor individuele sporten ligt voor de hand. Het is makkelijk in te plannen en op meerdere locaties te beoefenen. Toch adviseert van der Veen werkgevers vaak dat het personeel samen gaat sporten, omdat ze daarmee naast fitheid en productiviteit, ook werken aan een betere samenwerking op de werkvloer. 'Wil een bedrijfssportprogramma slagen dan is het belangrijk om te luisteren naar de wensen van het personeel.'
Sprout at Work
Het is precies waar de doorontwikkeling van de nieuwe generatie activiteitenmeters heengaat. Nike's Accelerator Program bestaat voornamelijk uit start-ups die het (online) samenbrengen van sporters stimuleert. De initiatieven variëren van een marktplaats voor sportactiviteiten in de buurt tot het belonen van bewegingen met allerlei spelelementen. Een belangrijke die ik er even uit wil pikken is Sprout At Work, een online platform speciaal voor werknemers. Het maakt alle sportactiviteiten zichtbaar en daagt werknemers op een laagdrempelige manier uit om meer te gaan bewegen. Bedrijfssport 2.0 of op z'n Amerikaans: “Help your HR team. Maximize your ROI.”
Sponsors
Het meten en overzichtelijk maken van sportactiviteiten biedt kansen voor sponsors. In de column van Gijsbregt Brouwer wordt de toekomst van ROI van sponsoring beschreven. Nog nooit was het zo simpel om doelen te stellen, bewegingen te meten en daar een beloning aan te koppelen. De maatschappelijke bijdrage van een sponsor voor een gezonde samenleving was nog nooit zo helder.
Conclusie
Uit het onderzoek blijkt tevens dat 8 procent van de Nederlanders met een zittend beroep helemaal niets aan sport en beweging doet. Inactief. En dit ligt (iets) hoger dan het landelijk gemiddelde bij volwassenen van 6 procent. De nieuwe generatie draagbare technologie moet dit percentage naar beneden kunnen brengen door werknemers de vrijheid te gunnen van individueel sporten met de uitdaging en samenhorigheid van gezamenlijk sporten.
Afbeeldingen: Styleblueprint - Blisstree
Bron: Sport & Zaken