In maart 2013 opende Nike de deuren voor tien conceptontwikkelaars. De creatievelingen kregen toegang tot de digitale omgeving van Nike+ om producten en services te ontwikkelen die een brede groep sporters inspireert. Het resultaat was een scala aan innovatieve ideeën die de mogelijkheden van de armband voor een bredere doelgroep interessant maakte. Het Amerikaanse Under Armour zag het succes en heeft een challenge uitgeschreven voor de vijftig beste conceptontwikkelaars die de mogelijkheden van de band Armour39 verbreden. De winnaar ontvangt $25.000 en de kans om samen te werken met het vijfde meest waardevolle sportmerk ter wereld.
Armour39
Terwijl Nike begin 2013 de challenge uitschreef om de ontwikkeling van het Nike+ platform te stimuleren lanceerde Under Armour de band 'Armour39'. De sensoren meten de activiteiten tijdens de workout en zetten deze om in WILLpower. De sporter krijgt zo een helder beeld over de geleverde inspanningen. Het gebruikt van de band is specifieker op sport gericht dan bijvoorbeeld de Fuelband. Een daaropvolgende promo toonde de ambitie van Under Armour.

Challenge
In de eerste fase moeten de deelnemers een beschrijving van het concept en de werking daarvan vergezeld met een video van drie tot vijf minuten toesturen. Under Armour selecteert vervolgens een groep van vijftig deelnemers voor de tweede fase. Daarin ontvangen ze ontwikkelingssoftware en mogen drie maanden aan de slag om het concept verder uit te werken. Een korte video van twee drie minuten moet de jury overtuigen om op de shortlist met vijftien deelnemers te komen. In tegenstelling tot de challenge van Nike worden de deelnemers niet ondersteund door specialisten. In de derde fase presenteren de vijftien overgebleven deelnemers het concept tijdens de Under Armour Future Show: Digital in april 2014. De winnaar ontvangt $25.000 en de kans om samen te mogen werken met Under Armour. De Runner Up ontvangt $10.000.

Innovatie
Het doel van de challenge is uiteindelijk om Armour39 te verbeteren en zo nieuwe manieren van gebruik te stimuleren, trainingen te versterken en de beleving te vernieuwen. De vraag is in hoeverre Armour39 zich leent voor baanbrekende concepten. Daar waar de Fuelband de hele dag door sportactiviteiten probeert de stimuleren is de band van Under Armour sterk gericht op echt sporten. Die draag je niet de hele dag door. De tijd zal het leren, ontwikkelaars hebben nog tot 15 november om het concept in te dienen.
Nike heeft deze week bekend gemaakt dat het Accelerator Programme een nieuwe boost krijgt. Vanaf januari gaat het Nike Fuel Lab in San Francisco open voor een nieuwe ronde. De video op NikeFuelLab.com geeft een beeld over de ontwikkeling van de verschillende concepten.
Lees ook: Ben ik teleurgesteld of blij met de nieuwe Nike Fuelband SE?
Bron: Ninesights
Afbeeldingen: HelmetGame